Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruotis
> Pamiršau slapražodįLietuvos miestai

Daugai

Daugų herbas

Miestas Alytaus rajone, 20 km į rytus nuo Alytaus ir tiek pat į šiaurės vakarus nuo Varėnos. Urbanistikos paminklas. Seniūnijos centras. Mieste stovi Dievo Apvaizdos bažnyčia (nuo 1862 m.), yra V. Mirono vidurinė mokykla, meno mokykla, Daugų žemės ūkio mokykla, vaikų darželis, paštas, kultūros namai, biblioteka, poliklinika ir ligoninė, daug prekybos ir kitų įmonių.
Daugai minimi nuo XIII–XIV amžiaus, pro juos į Trakus ir Vilnių žygiuodavo kryžiuočiai. Čia buvo Lietuvos valdovų įtvirtintas medžioklės dvaras. Manoma, kad Vytauto laikais (1392–1430 m.) buvo pastatyta pirmoji Daugų bažnyčia. 1457 m. (gal ir jau 1422 m.) buvo valsčiaus centras. 1503 m. Aleksandro privilegijoje jau vadinami miestu. XVIII a. pradžioje ėmė prarasti buvusią svarbą, nors XVIII a. viduryje vėl pradėjo plėstis ir oficialiai Magdeburgo teises gavo 1792 m. balandžio 26 d. (kartu gavo ir herbą).

XIX a. pabaigoje Dauguose gyveno jau 1288 žmonės, iš jų 511 - žydų tautybės. Iki 1905 m. gyventojų dar padaugėjo jų buvo 1630. Carinės Rusijos laikais Daugai buvo Trakų apskrities Daugų valsčiaus centras.[1] Tarpukariu Daugai buvo Alytaus apskrities valsčiaus centras. 1950 m. Daugai tapo Daugų rajono centru, kol 1959 m. rajonas buvo panaikintas. Po to – apylinkės, seniūnijos centru. 1998 m. lapkričio 2 d. oficialiai atkurtas Daugų istorinis herbas, kurį iškilmėse įteikė Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus.

Kryžiuočių karo kelių aprašymuose 1384 m. minimi Dowge. Manoma, kad vietovardis yra asmenvardinės kilmės, nuo Daugas daugiskaitos, nors ši pavardė šiais laikais išnykusi. Kita vertus, Druskininkų, Leipalingio ir Rakainių apylinkėse (pietinėje Lietuvoje) pasitaiko pavardė Daugevičius, galbūt Daugo suslavinta forma.


Renginiai Dauguose
Vienas iš informacijos šaltinių - "Vikipedija".

Kur apsistoti?


Kur pavalgyti?


Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652