Naujausi straipsniai


Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruotis
> Pamiršau slapražodį



Naujausi straipsniai

Akmeninė apvaizdos akis

2007-07-12 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis) Autorė Asta Semokaitė

Jei tektų važiuoti keliu Plungė-Skuodas, Gargždelėje, netoli Salantų, būtinai užsukite į Orvidų sodybą-muziejų, kuris yra įtrauktas į nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašą. Šį unikalų kūrinį po atviru dangumi sukūrė akmentašiai-skulptoriai: tėvas Kazimieras ir sūnus Vilius Orvidai.

Vilius, matydamas melioracijos kankinamą gamtą, padedamas tėvo į sodybą ėmė vežti raunamus medžius ir skaldymui pasmerktus akmenis, stengdamasis juos apsaugoti ir kurti tai, ką kuždėjo širdis. Sodyba turi tarsi kelis lygius: apatinį, vidurinį ir viršutinį. Apatinis lygis - dabar jau daug kur užgriuvę požemiai. Vidurinė - antžeminė dalis. Aukštutinę sudaro velėna padengti stogai, piramidės, kelių metrų kelmai, rietuvės, akmeninės terasos.

Akmenos ežeras

2008.08.05 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorė Giedrė Staškienė

Dažnas mūsų karštais vasaros savaitgaliais nuo miesto asfalto stengiasi ištrūkti atsivėsinti aplink miestą telkšančiuose ežeruose. Užsukę į Trakus automobiliu ar dviračiu, sukirtę po kibiną, galite išbandyti maršrutą į Šiaurės vakarus nuo Trakų miesto. Pasiekę Rėkalnio parko nuorodą pasukite asfaltuotu takeliu į miškelį. Jau pačiame parke galite rasti paprastų, tačiau neprastų pramogų – pavasarį Rėkalnio kalnelis nusėtas pavasarinėmis raktažolėmis, dar vadinamomis šv. Petro rakteliais.

Akmenų pavėsyje

2007-08-09 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis) Autorius Tomas Stasiukaitis

Jei pavargote nuo kurorto šurmulio - sėskite į autobusą ar automobilį ir važiuokite į Skuodo rajoną. Vos už 40 kilometrų nuo Palangos, Mosėdyje, rasite unikalų kampelį - slėnyje prie upės vienintelį Lietuvoje akmenų parką- muziejų.

"Akmenų pavėsyje galima pasisemti ypatingos energijos, nusiraminti, pailsėti", - kažkada yra pasakęs šio muziejaus įkūrėjas, daktaras Vaclovas Intas, pirmasis Lietuvoje "susirgęs" aistra akmenims.

Aktyvus laisvalaikis tik vasarą?


2008-02-19 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Daugelis aktyvesnių žmonių šiltu metų sezonu iš sandėliukų išsitraukia dviračius, šaltuoju sezonu kalniukus ir lygumas šturmuoja slidėmis. Kokia susisiekimo priemonė yra optimaliausia, norint gerai susipažinti su supančia aplinka?

Aktyvus poilsis studentams – vaikų būryje!

2008-01-29 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Nors už lango žiema ir, rodos, vasaros malonumai dar toli, bet išties vasara jau ne už kalnų. Todėl šaltomis žiemos dienomis verta bent minutėlę sustoti, atsipalaiduoti nuo kankinančių mokslų ir pagalvoti apie tai, ką mes, studentai, veiksime vasarą. Pasirinkimo ir galimybių turime daug, juk dabar tikrai esti informacijos, kuri kviečia vienur ar kitur praleisti karštas, o kartais ir nelabai, vasaros dienas. Tik kur rasti tinkamą variantą? Iš kur žinoti kas tinka man, o kas kaimynui? Kur išbandyti save?

Baltieji Vilniaus Kryžiai

2008.04.29 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorė Giedrė Staškienė

Ne viena porelė saulėtą pavasario ar vasaros popietę užkopia į Trijų Kryžių kalną Vilniaus Kalnų parke ieškodama romantiško gamtos prieglobsčio ir norėdama pasigrožėti atgimstančio Vilniaus vaizdais. Tačiau tikriausiai ne visi žino šio kalno praeities slėpinius. Pasistengsime šiek tiek praskleisti istorijos uždangą.

Didingasis Medvėgalis

2007-10-02 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorė Giedrė Staškienė

Medvėgaliu vadinamas piliakalnis ir greta esanti aukščiausia Žemaitijos kalva (234,6 m). Medvėgalis stūkso Šilalės rajone, apie 8 km į šiaurės vakarus nuo Kaltinėnų, Karūžiškės dvaro laukuose.

Nuo piliakalnio atsiveria platūs vaizdai. Sakoma, jog nuo viršūnės matyti 14 bažnyčių bokštai, begalė kalvų, net už 30 km esanti Šatrija. Anksčiau Medvėgalis buvo tankiais krūmais apžėlęs kaip tūlo žemaičio barzda, taigi prašalaičiui būdavo keista, kad, atrodo, niekuo neišsiskiriantys kalneliai pelnytai tituluojami aukščiausiais Žemaitijoje. Šiandien užkopus ant kalno, prieš akis atsiveria antroji Lietuvos Kernavė. Įdomu tik - kur anksčiau įsikūrė gyventojai.

Dievui, Tėvynei ir Artimui

2008.07.01 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Jau daugiau nei100 metų pasaulyje veikia daugybę žmonių vienijanti skautų organizacija. Šiemet Lietuvos skautai švenčia 90 metų jubiliejų. 1918 metais įkurta pirmoji skautų draugiją Vilniuje, kurios vadas buvo Lietuvos Respublikos Prezidentas Antanas Smetona. Dabar skautai vienija per 5000 žmonių visoje Lietuvoje.

Dūkštų ąžuolyno magija

2007-08-23 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis) Autorė Giedrė Staškienė

Jau kurį laiką važiuojant nuo Kernavės link Vilniaus prie Dūkštų gyvenvietės akį traukdavo medinė kairėje kelio pusėje nuo laiko jau pradėjusi trūnyti nuoroda „Dūkštų ąžuolynas“, bet vis nerasdavau laiko ten užsukti. Matyt, pavargusi nuo miesto šurmulio vieną dieną visgi sustojau čia apsižvalgyti.

Atsidūriau tarsi protėvių šventvietėje – į dangų besistiebiantys šimtamečiai ąžuolai pasakojo, kodėl mūsų protėviai gerbė ąžuolus, tikėjo jų antgamtinėmis galiomis, gėrėjosi jų stiprybe, ilgaamžiškumu. Dūkštų ąžuolynas pasirodo yra vienas seniausių ir didžiausių žmogaus rankos dar nepaliestų Lietuvoje ąžuolynų, augantis 302 ha dydžio plote. 36,2 ha jo užima gamtinis rezervatas, kur draudžiama bet kokia ūkinė žmogaus veikla.

Mišku gali žingsniuoti tarsi alėja kurorte, nes ąžuolyno tankmėn vinguriuoja pažintinis takas, išklotas medinėmis lentelėmis, primenantis ąžuolo šaką su trimis atšakomis, kurio pradžioje pastatyta skulptūra Lietuvos karaliui Mindaugui, nes manoma, kad būtent šiose apylinkėse kūrėsi Mindaugo Lietuva.

Ekstremalios nuotykių varžybos dviračiais

2008.11.11 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorė Asta Semokaitė

Manantiems, kad pasislėpus saulei, nukritus medžių lapams ir oro temperatūrai, bei vis dažniau papurškiant šaltam lietučiui įvairios linksmybės ir laisvalaikio leidimas lauke pasibaigė, tenka pasakyti – labai apsirinkate! Neskaičiuojant to, kad kažkurie jau slidinėja veikiančiuose Europos slidinėjimo kurortuose, kiti palijus plaukia pasraunėjusiomis upėmis, o užsidegę žygeiviai keliauja kaip keliavę ir kaip visada sako – nėra blogo yra tik netinkama nuotaika arba apranga... Lauko sąlygomis vyksta ir ekstremalios varžybos, kuriose dalyvauja ir lietuviai. Nei sportininkai, nei profesionalai tiesiog užsidegę, norintys patirti nuotykių bei save išbandyti.

Šviežių nuotraukų albumas iš 2009 metų varžybų: http://media.turistas.lt/main.php?g2_itemId=86921

ENCOUNTER: realus-virtualus žaidimas

Yra žmonių apie kuriuos kalbama: „Šitas – aktyvistas: visur dalyvauja, viskas jam įdomu, visur jo pilna...“. Tokiems žmonėms patinka nuotykiai, adrenalinas, neišdildomi įspūdžiai. Ir nemažai tokių žaidžia visai ne vaikišką strateginį žaidimą – Encounter, o tie, kurie nežaidžia – apie šį žaidimą tikriausiai kol kas dar nėra girdėję ;)

Prasidėjus šiam nuostabiam pavasariui gal ir Jūs susigundysite išbandyti savo proto galias ir kojų miklumą šiame visame pasaulyje paplitusiame žaidime, kuris Lietuvoje kolkas žaidžiamas Vilniuje ir Kaune.

Europos centras

2008.08.26 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorė Giedrė Staškienė.

Seniausiais laikais žmonės norėdavo surasti žemės centrą. Sužinoję, kad žemė apvali pradėjo ieškoti žemynų centrų. Įdomu tai, kad Europoje „egzistuoja“ keletas geografinių centrų dėl to, kad matuodami mokslininkai vadovaujasi keletų skirtingų metodų ir dar nėra vienareikšmiškai nustatyta riba tarp Europos ir Azijos. Lietuvos geografai jau senokai manė EGC esant šalia Vilniaus. Vilniaus universiteto profesoriai Basalykas ir Kudaba studentams kalbėjo, jog Europos centras yra šalia Vilniaus, tačiau Baltarusijos teritorijoje. Lietuvių spėjimus ir abejones moksliniais tyrimais pagrindė Prancūzijos geografai. Lietuvoje, 26 km į šiaurę nuo Vilniaus, prie Purnuškių kaimo Prancūzijos nacionalinio geografijos instituto skaičiavimais yra tikrasis ir vienintelis geografinis Europos centras. Šis faktas įregistruotas ir Gineso rekordų knygoje. EGC koordinatės yra 54 laipsniai 54 minutės Šiaurės platumos ir 25 laipsniai 19 minučių Rytų ilgumos. Atsižvelgiant į matavimo tikslumą, geografinis centras yra netaisyklingas keturkampis, maždaug 1100 metrų Šiaurės pietų kryptimi ir 800 metrų Vakarų rytų kryptimi, kuriame kiekvienas taškas gali pretenduoti į Europos geografinio centro vietą. Tiesa, 2004 m. Prancūzijos nacionalinio geografijos instituto mokslininkai patikslino Europos geografinio centro koordinates. Jis atsidūrė netoli Pašilų kaimo, šalia Vilniaus.

Gamtos kampelis Šiaulių centre

2008.10.14 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorė Giedrė Staškienė

Nedaug Lietuvos miestų gyventojų gali pasigirti galimybe vasarą pasipliuškenti gaiviame ežero vandenyje, o žiemą su vėjeliu pračiuožti lygiu it stiklas paviršiumi net neišvažiuodami iš miesto centro. Čia pasisekė Šiauliams. Daug metų šiauliečiai, prijaučiantys stovyklavimui gamtoje, liūdėjo, kad 1 km nuo miesto centro telkšantis 56,2 ha ploto Talšos ežeras tarp Šaulių kalnelio ir Lepšių kalvos viliojo ne smėlėtais krantais ir skaidriu vandeniu, bet meldais apaugusiomis pakrantėmis ir toli gražu ne pačiu skaniausiu aromatu sklindančiu dar per kilometrą nuo ežero. Reikia tik dėkoti iniciatoriams, kurie ryžosi šią gamtos dovaną išgelbėti ir išsaugoti ateities kartoms.

Gintarinis Lūksto ežeras

2008.09.02 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorė Giedrė Staškienė.

Vasara jau baigėsi, tačiau jei artėjančios bobų vasaros metu norite pasidžiaugti geltonuoju Lietuvos auksu, jums visiškai nebūtina keliauti prie Baltijos.

Lūkstas – antrasis pagal dydį Žemaitijos ežeras, Telšių rajone, apie 5 km į pietvakarius nuo Varnių unikalus tuo, kad jame randama gintaro.

Gyventi ekologiškai – madinga?

2008.10.28 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Pastaruoju metu vis labiau kalbama apie ekologijos svarbą. Atsiranda įvairiausi eko produktai, įmonės deklaruoja, jog dirba „žaliai“, neteršdamos gamtos. Panašu, kad gyventi ekologiškai darosi madinga?

Nuo ko pradėti, jei noriu būti madingas?
Tik visai neseniai buvo pradėta akcentuoti, kad ekologija turėtų prasidėti nuo kiekvieno iš mūsų. Pirmiausiai nuo požiūrio į = suvokimo apie tai, kokią įtaką turime mus supančiai aplinkai ir ką kuriame savo kasdieniniais veiksmais.
Paklauskite savęs: ar aš rūšiuoju šiukšles; ar neteršiu gamtos; ar panaudotas vienkartines baterijas išmetu į tam skirtus konteinerius; ar taupau vandenį, kurio taip trūksta kitiems pasaulio gyventojams; ar nuosavą automobilį naudoju tik tada, kai tikrai reikia...

Ir dieną, ir naktį – ant bangų su burėmis

2008.06.03 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Atėjo vasara, metas, kai norisi daugiau laiko praleisti su šeima, atsipūsti po sunkių darbų ir patirti kvapą gniaužiančių įspūdžių. Paprastai, dar neatėjus atostogoms ieškome netradicinių sprendimų ir galimybių kuo įsimintiniau praleisti savo laisvalaikį. Viena iš alternatyvų gali būti kelionė jachta. Tai ekologiškiausia bei tyliausia transporto priemonė.
Išbandęs šį laisvalaikio praleidimo būdą Kauno mariose, galiu pasakyti, kad tai išties įsimintina.
 

Kauno tvirtovės ypatumai

2007-10-16 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis) Autorius Tomas Stasiukaitis

Nuo seno Kauną ir jo apylinkes supo piliakalnių grandinės su medinėmis, vėliau - mūrinėmis pilimis, apsauginės gynybinės sienos ir kiti fortifikaciniai įtvirtinimai. Atsižvelgiant į tuometinį karinės technikos lygį, patogią gamtinę gynybinę liniją sudarė ir Nemunas: raižytas reljefas su upių ir upelių slėniais, giliomis griovomis, tarp jų esančiomis aukštumomis, iš kurių plačiai matomos aplinkinės teritorijos.

1873 metais caro Aleksandro II sprendimu buvo nutarta stiprinant vakarinę Rusijos sieną Kauną paversti strateginės reikšmės I klasės tvirtove. Iš viso per nepilną 10 metų laikotarpį tvirtovės statybos reikalams išleista 11 mln. rublių, tvirtovės teritorijoje buvo pastatyti 195 mūriniai ir 253 mediniai karinės paskirties pastatai. Įtvirtinimai buvo statomi iki pat Pirmojo pasaulinio karo pradžios.

Kelrodžiai švyturiai

2007-07-26 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis) Autorė Asta Semokaitė

Seniausias Lietuvos pakrantėje esantis švyturys - Klaipėdos. Įžiebtas 1796 m. rugsėjo 1 dieną. Per Antrąjį pasaulinį karą jis kaip ir daugelis kitų buvo visiškai sugriautas, 1945-aisiais atstatytas ir po keletos perstatymų išlikęs iki šiol. Jis netgi pavaizduotas ant Lietuvos dviejų šimtų litų banknoto.

Vienu didžiausių ir svarbiausių švyturių Lietuvos pajūryje laikomas Nidos arba Urbo švyturys, pastatytas 1874 metais ant 51 metro aukščio Urbo kalno. Senasis Nidos švyturys buvo 27 metrų aukščio, šešiakampės formos, jo link vedė akmenimis grįstas takas su 200 laiptelių. Jie išliko iki šiol, nors pats švyturys karo metais buvo susprogdintas, vėliau - atstatytas.

Klestintis Žemaitkiemio dvaras

2008.08.12 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorė Asta Semokaitė

Kiekvienas važiuodamas autostrada Kaunas – Vilnius, pravažiavęs Babtus ir Nevėžį, pamato užrašą „Žemaitkiemio dvaro sodyba“. Tik kiek iš Jūsų smalsumo ar kitų paskatų vedini esate užsukę į šią sodybą? O užsukti tikrai yra ko!

Kryžių kalnas


2008-02-26 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorė Giedrė Staškienė

Net jei nesate aktyviai religiją išpažįstantis maldininkas, tikrai esate girdėję apie dvylika kilometrų nuo Šiaulių stūksantį ypatingą piliakalnį, nuo viršaus iki apačios apstatytą kryžiais.
Šis piliakalnis dar vadinamas Domantų ar Jurgaičių piliakalniu, Pilies ar Maldų kalnu yra vienas iš nedaugelio šalies paminklų, jungiantis religinę, etnografinę ir mitologinę prasmę.

KTU žygeivių klubas Ąžuolas

 2007-12-11 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Tam, kad žmogus gerai pailsėtų nuo kasdieninių rūpesčių, jis turi visiškai pakeisti supančią aplinką.
Bene didžiausias skirtumas yra tarp kasdieninės rutinos ir kelionių.
Nors už lango jau žiema ir ne už kalnų didžiosios metų šventės, aktyvūs žmonės nesiruošia leisti laiko prie televizoriaus. Kol nėra sniego – keliauja pėsčiomis, o laukams pabaltavus iš sandėliukų išsitrauks slides.

Kuris universitetas greičiausiai plaukia?

2008.05.06 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Gegužės 17 dieną Vilniuje pirmą kartą organizuojamas renginys „Neries regata“, kuriame varžysis kelios dešimtys Lietuvos aukštųjų universitetinių mokyklų komandų.

„Neries regatos“ plaukime kviečiami dalyvauti visų aukštųjų universitetinių mokyklų studentai, darbuotojai bei absolventai. Savo jėgas trasoje galės išmėginti ir visuomenės komandos.

Lankome Lietuvos piliakalnius

2008.12.16 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Sniego dar nematyti, už lango purškia lietutis, dienos trumpos ir niūrokos, iškišti nosį laukan nelabai norisi.
O jei ir norėtųsi išbandyti kokia brangesnę ir įdomesnę ekskursiją – tai baisu, kad ekonominė krize dantų per daug neiššieptų. Bet vis gi geriausias vaistas nuo visokiausių depresijų, negalavimų ir krizių – kelionė gamtoje.
Juk kiekvienas iš mūsų, pasinaudodamas Lietuvos turizmo išteklių katalogu, gali susidaryti įdomų maršrutą pagal savo norus, pomėgius, keliavimo būdą ir fizinį pasirengimą. Aplankyti lankytinus objektus pagal pasirinkt temą. Ir svarbiausia – tokia kelionių terapija papildomai nieko nekainuoja.
 

Lietuva Lietuvoje

2008-03-04 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorė Asta Semokaitė

Pažvelgę iš paukščio skrydžio, Lietuvoje galime aptikti dar vieną Lietuvą. Tai Rokiškio rajone esantis Salų miestelis savo forma primenantis Lietuvos žemėlapio kontūrus. Jo krantus skalauja vandenys ežero, kuris dėl dviejų savo atsikišimų vadinamas Dviragiu.

Nuotraukos autorius - Eugenijus Stumbrys.

Lietuvos etnokosmologijos muziejus

2008.10.07 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis.

Lietuvos etnokosmologijos muziejus, atversiantis duris po rekonstrukcijos jau lapkričio pirmąją.
Etnokosmologijos muziejus buvo pastatytas dar 1990 m. Muziejaus pastatų kompleksą sudarė du metalo konstrukcijų bokštai ir du rombo formos pastatai, sujungti požemine galerija. Kasmet sparčiai augantis lankytojų skaičius paskatino įrengti naujas patalpas, tinkančias ekspozicijos, dangaus stebėjimo ir modernios muziejinės veiklos poreikiams.

Lietuvos keliautojų šviesuolis – A. Jucevičius

2008.12.02 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Lietuvos keliautojų sąjungos prezidentą Algimantą Jucevičių savo kelionių krikštatėviu vadina ne viena žygeivių karta.
Algimantas kelionėmis susižavėjo dar mokydamasis vidurinėje mokykloje. Dabar ant žemėlapio galėtų pridėti daugybę smeigtukų, žyminčių aplankytas vietas.

Linksmaisiais mokslo kalneliais

2008.05.20 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Kas yra mokslo populiarinimas? Juk mokslas – tai sudėtingas procesas, apimantis mokslinės literatūros skaitymą, eksperimentus laboratorijose ir dalyvavimą konferencijose. Ir tik ~ 3% jo rezultatų pasiekia eilinį vartotoją naujų technologijų pavidalu. Tačiau mokslas atskleidžia daug įdomių ir netikėtų faktų, padeda paaiškinti bei pastebėti aplinkui vykstančius reiškinius.

Lopaičiai

2008.07.22 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorė Giedrė Staškienė

Jei keliaudami Žemaitijoje pasirinksite Tverų kryptį, 1 km žvyrkelio į šiaurės rytus nuves jus prie įvairiomis mistinėmis istorijomis apipinto Lopaičių piliakalnio. Nuo informacinės lentos per miškelį vingiuoja malonus miško takelis, vedantis prie piliakalnio, sudarančio lašo formos pylimą, kuris juosia daubą su joje tekančiu upeliu. Spėjama, kad čia XIIIa. čia stūksojusi kunigaikščio Vykinto, Saulės mūšyje su žemaičių kariais nugalėjusio kryžiuočius, pilis. Iki šiol gyva vietinių žmonių pasakojama istorija, kad kiekvienais metais per Kalėdas kalne vienai nakčiai atgyja narsuolių žemaičių karžygių dvasios. Piliakalnis apžėlęs medžiais, tačiau horizonte aiškiai matyti kiti piliakalniai – kalnas tikriausiai buvo laužų susisiekimo sistemos dalis.

Magiška Pažaislio trauka


2008-01-08 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Nuostabus pušynas, marios, architektūra, aktyvaus laisvalaikio pramogos ir dar daugybė dalykų traukia žmones į Pažaislį. Pavargę nuo kasdieninės rutinos žmonės atvažiuoja čia pasigrožėti gamta ir pakvėpuoti grynu oru.

Mažieji Lietuvos traukinukai


2008-02-12 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Poilsis dundant geležinkeliu???!!!
O kodėl gi ir ne? ;)

Žmones visad traukia tai, kas išsiskiria iš įprastų dalykų, turi ypatingą savo aurą ir sukelia pozityvius jausmus. Lietuvoje yra išskirtinis pukšintis ir gražų dūmą metantis reiškinys, meiliai vadinamas SIAURUKU.

"Mini Zoo" - gyvūnų rojus

2007-07-19 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis) Autorė Asta Semokaitė

Važiuojant iš Klaipėdos Kauno link dešimtajame kilometre poilsiautojo akį turėtų patraukti nesena nuoroda dešinėn - į gamtininkų centrą "Mini Zoo", įsikūrusį Jonučių kaime.

Jo įkūrėjas Edvardas Legeckas visuomet bičiuliavosi su gyvūnais - augino balandžius, medžioklinius šunis, nors jo išsilavinimas nėra nei gamtininko, nei biologo, nei veterinaro. Įsigijus keletą poni arkliukų, vietnamo kiaulių, šernų ir fazanų, žmonės, vieni iš kitų sužinoję, patys ėmė smalsauti ir prašytis pažiūrėti gyvūnų. Neatsigindama smalsuolių

Nemuno kilpų apglėbtas Punios šilas

2007-10-30 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Punios šilas apglėbtas 19 km. ilgio Nemuno kilpa. Šilas - vienas iš įdomiausių Lietuvos miškų botaniniu požiūriu, apsuptas vandens iš visų pusių.

Maždaug apie vidurupį Nemunas išplaukia iš aukštų kalvynų į lygumas, padaro sudėtingas kilpas. Daugiausia 50 kilometrų išrangydamas vagą, jis nuo Punios iki Birštono tiesiu keliu pasistumia vos nepilną dešimtį. Nemunas čia teka įvairiausiomis kilpomis, nekartą netgi pasuka atgal į pietus.

Nemuno didžiosios kilpos nuo seno žmogui buvo sunkiai įsivaizduojamos ir klaidžios. Žmogus čia patekęs, atsidurdavo tarytum upės nelaisvėje. Ilgai nežinota, nei kiek tų kilpų, nei kaip jos išsivingiuoja. Neatmegztas liko Nemuno kilpų mazgas net renesanso kartografų. To meto Lietuvos žemėlapiuose jų nėra.

Novaraistis – paukščių karalystė

2007-09-18 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis.(Turistas.lt skiltis) Autorė Asta Semokaitė

Ne tik gamtininkai ir biologai, bet ir kiekvienas mylintis, pažįstantis ir besidomintis paukščiais pažįsta vieną turtingiausių paukščių karalijų Lietuvoje – Novaraistį.

Tai Kauno, Šakių rajonų ir Kazlų Rūdos savivaldybių sandūroje , netoli Lekėčių miestelio įkurtas Novaraisčio valstybinis ornitologinis draustinis. Čia kadaise plytėjusių miškų vietose nuolatos gyveno ir vaikus vedė vilkai, briedžiai ir šernai. Gausu buvo žalčių, angių - marguolių gyvačių, gluodenų. Aukštapelkė susiformavo iš užakusio ežero, nes jį maitino tik lietaus vandenys, kurių nepapildė nei viena upė, o tik ištekėjo vienintelė Nova. Nuo šios upės pavadinimo vėliau ir kilęs Novaraisčio vardas.

Pašėlę tradiciniai šokiai

2007-12-18 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Termometras už lango jau rodo minusinę temperatūrą ir vakarai ilgi… Tai pats geriausias metas keliauti i folkloro vakaronę!

Daugelis žmonių išgirdę žodį „folkloras“ pirmiausiai įsivaizduoja tautiniais rūbais išsipuošusius ir pagal iš anksto sukurtą scenografiją rateliuose šokančius žmones. Tačiau aš tų ratelių nedrįsčiau vadinti folkloru.

Pasimėgauti žiema – į tradicinį slidžių žygį “Snaigė”

2009.01.07 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorė Asta Semokaitė

Gyvename kaip pasakoj – tokia žiema išties senai bebuvo aplankiusi mus. Tad labiausiai turbūt džiaugiasi vaikai čiuožinėjantys nuo kalnelių ir rengiantys sniego mūšius, bei suaugusieji išsitraukę iš rūsio slides.
Šventinėmis dienomis iš ties daug žmonių išėjo pasivaikščioti į miestų parkus ar žaliuosius plotus miesto pakraščiuose, o mėgstantys ekstremalesnį žiemos sportą slidinėjo Anykščių, Birštono, Vilniaus ir kitose mažesnėse Lietuvos slidinėjimo ar artimojo užsienio trasose. Neretas išvėdino ir lygumines slides, tad miesto parkai išvagoti jau ir šių slidžių mėgėjams tinkamais takeliais

Paslaptingoji Platelių akis

2007-10-24 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorė Giedrė Staškienė

Keliaudami jūros link aplankykite 14 km į šiaurę nuo Plungės telkšantį Platelių ežerą, didžiausią ir giliausią ežerą Žemaitijoje.
Legenda pasakoja apie atslinkusį didžiulį tamsų debesį, kuris ties pievomis tris dienas ūžė, šniokštė, tamsėdamas vis žemiau leidosi. Žmonės pabaigę šienauti, ir debesis pradėjęs smarkiai lyti. Viena moteriškė nusistebėjo: "Kap platelėij!". Debesis pliūptelėjęs į pievas ir ežeru virtęs. Beje, kalbama, kad atėjūnas išeisiąs, nebūsiąs amžinai.

Pavasaris kviečia į žygį pėsčiomis


2008-03-18 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Žmonės dirba ofisuose, o atgimstanti gamta per langus veržiasi ir gaiviu oru kviečia į lauką. Pavasaris!
Iš savo slėptuvių ima lysti gyvūnija, medžius jau žvalgo paukštukai, ieškodami gražesnių vietelių lizdeliams. Saulėtus parkų suoliukus okupuoja įsimylėjėliai. Miško parkai knibždėte knibžda įvairiausio amžiaus aktyvių žmonių.

Per Neringos smėlį neša ir burės

2007-07-05 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis) Autorius Tomas Stasiukaitis

Kuršių nerijos paplūdimio malonumais besidžiaugiantiems poilsiautojams siūloma paįvairinti savo atostogas aktyviomis pramogomis.

Neringoje rengiami pusdienio trukmės pažintiniai žygiai kanojomis, dviračiais ir pėstute. Siūloma keliauti grupėmis, lydimomis instruktorių. Be to, atostogaujantiems Neringoje šią vasarą pristatoma visiškai nauja Lietuvoje aktyvaus poilsio rūšis - buriavimas sausumoje. Vandens sporto tradicijomis garsėjančioje Neringoje įkurta "Blokart" buriavimo mokykla, kurioje mokoma važiuoti vėjaračiais "Blokart".

Pirmosios Lietuvos seniūnijų sporto žaidynės

2008.09.30 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis.

Lietuva – sportiška šalis. Profesionalus sportas tikrai garsina Lietuvą visame pasaulyje. Regis sportas įaugęs į lietuvių kraują: vieni sporto varžybas stebi per televizorių, kiti patys dalyvauja rungtynėse, treti bent pagalvoja, kad būtų šaunu kažkur sudalyvauti.
Džiaugdamiesi profesionalų pasiekimais kartais gal kiek nepelnytai pamirštame mėgėjišką sportą. Visiems norintiems ne tik stebėti varžybas per televiziją, bet ir patiems sportuoti turėtų būti žinomas terminas „sportas visiems“. Tai asociacija, kuri vienija visuomenines kūno kultūros, sporto ir turizmo organizacijas, plėtojančias sveikatą stiprinančią kūno kultūrą ir mėgėjų sportą.

Požiūris į laisvalaikį

2008.04.22 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Savaitgaliai, šventinės dienos, laikas po darbo – tai laikas, kurį skiriame sau. Kaip mes jį panaudojame – tai jau kiekvieno iš mūsų reikalas. Pavasaris. Dienos ilgėja, saulutė savo spinduliukais vis labiau kutena kiekvieną iš mūsų ir kviečia laukan...
Taip, sutinku, kai kuriems 2451 „Marijanos“ serija tikrai yra labai svarbu ir jos negalima praleisti, jei esate atsparūs pavasariniams gundymams pabūti gamtoje.

Raganų burtai Šatrijos papėdėje

2007-11-20 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorė Giedrė Staškienė

Šatrijos piliakalnis - viena aukščiausių Žemaitijos kalvų, išsidėsčiusi už kelių kilometrų į pietryčius nuo Luokės. Kalno aukštis – 228 m. virš jūros lygio.

Žmonės pasakoja, kad jau nuo senų laikų ant Šatrijos renkasi visos Žemaitijos raganos. Nenustebkite jei kurią naktį ant kalno išvysite didžiulį liepsnojantį laužą ir aplink jį šokančias raganaites. Net pati Šatrija atsiradusi ne be jų pagalbos.

Raketinė bazė ežero kaimynystėje

2008.07.15 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorė Asta Semokaitė

Ežero gaiva ir ramybė miško apsupty, paukščių čiulbesys ir atokvėpis nuo kasdienybės – turbūt tokios mintys kyla svajojant apie Platelių ežerą ir jo apylinkes. Ir tereikia pasukti vienu žvyrkeliu nuo pagrindinio kelio į Plokštinės mišką, kad prieš akis išvystume kontrastą, kurį aplankius stingsta kraujas.

Rokiškio dvaro didybė

2007-11-06 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorė Asta Semokaitė

Rokiškio dvaro istorija prabyla XVI a. Žygimantui Senajam padovanojus jį didikams Krošinskiams ir jiems čia apsigyvenus.

Gaila, kad seniausieji dvaro rūmai neišliko ir be archeologinių tyrimų sunku nurodyti tikslią jų vietą. Kartais Krošinskiai Rokiškį išnuomodavo arba užstatydavo už skolas kitiems Lietuvos didikams, tad paskutiniajam vyriškosios Krošinskių linijos atstovui Juozapui nesugebėjus grąžinti skolų 1715m. jis atiteko Tyzenhauzams.

S. Dariaus gimtinė

2008.07.29 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorė Asta Semokaitė

Šiemet švenčiame S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 75-tąssias metines. Tad iš pagarbos šiems didvyriams važiuojant Žemaitijos keliais galima būtų aplankyti ir abiejų lakūnų gimtines, nutolusias viena nuo kitos tik 40 km. Dariaus gimtinė yra Klaipėdos raj.

Senų žvejų sodybų trauka

2007-08-02 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis) Autorius Tomas Bendikas

Norėdami prisiliesti prie lietuviško pajūrio istorinio gyvenimo paveldo, persikėlę keltu iš Klaipėdos į Smiltynę pasukite dešinėn Lietuvos jūrų muziejaus link. Čia, ant Kuršių marių kranto, senojo Kopgalio žvejų kaimo vietoje, pastatyta etnografi nė pajūrio žvejo sodyba, o šalia jos - žvejybos laivų aikštelė. Statant sodybą naudotos tikslios XIX - XX a. pab. Šventosios apylinkių pajūrio žvejų sodybų pastatų kopijos. Čia demonstruojamas pasiturinčio, auginusio gyvulius, dirbusio žemę, o kartais ir žvejojusio ūkininko sodybos kompleksas, kuriame atkurti visi pajūrio sodybose aptinkami statiniai: gyvenamasis namas, tvartas, klėtis, pirtis, rūsys, rūkykla, kartys tinklams džiauti ir žuvims džiovinti. Gyvenamajame name atkurtas XX a. pr. interjeras. Lankytojus pasitinka melodinga žvej daina ir ūdas (ilga virvė, prie kurios pririštos virvutės su kabliukais žuvims gaudyti) išpinanti žvejo žmona. Autentiški XIX - XX amžių sandūros Drevernos laivadirbio J.Gižo instrumentai ir jo pagamintos burvaltės - kurėno modelis pasakoja apie didžiųjų žvejų burvalčių statybą.

Senųjų Trakų mūrų slėpiniai

2008.05.27 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorė Giedrė Staškienė

Turbūt ne vienas mūsų galime pasigirti lankęsi vienoje iš senųjų sostinių Trakuose. Kas Trakų pilį apžiūrėti, kas tradicinių karaimų kibinų užkąsti, kas tiesiog pailsėti nuo miesto triukšmo. Tačiau kažin ar visi mes žinome šio miestelio istorijos slėpinius. Jau pats Trakų miesto įkūrimas ir pilių statyba apipinta legendomis.

Šiaurietiškas vaikščiojimas – genialu tai kas paprasta

2008.11.18 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Dar neiškritus pirmajam sniegui parkuose jau galima išvysti žmonių, vaikščiojančių su panašiomis į slidžių lazdomis. Ne, jie nėra slidininkai, sumaišę metų laiką. Tai žmonės, praktikuojantys naują sporto šaką-šiaurietiškąjį vaikščiojimą.
Šiaurietiškasis vaikščiojimas – puikus būdas pagerinti gyvenimo kokybę. Kasdien populiarėjanti sporto šaka naudinga visiems, nepaisant lyties, amžiaus, sveikatos būklės (tinka sveikiems ir sergantiems). Ja galima užsiimti ištisus metus bet kokiomis oro sąlygomis ir bet kur, kur tik galima vaikščioti.

 

Šokit!.. tradicinius šokius

2008.10.21 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

Šokdamas žmogus pavargsta fiziškai, bet kol dirba raumenys, ilsisi smegenys. Matyt todėl šokius labai mėgsta įtemptas darbo ir mokslo dienas praleidžiantys žmonės. Vieniem užtenka truputi pajudėti pagal klubinę muziką, kitiem patinka linijiniai ar pramoginiai šokiai, treti susikaupusią energiją išnaudoja šokdami folklorinius šokius.

Su burėmis ant ledo


2008-01-15 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorė Asta Semokaitė

Vos tik pasninga ir vandens telkinius sukausto ledas, prasideda žiemos malonumų mėgėjų linksmybės. Kas su pačiūžom, rogutėm ar slidėm išsiruošė pasidžiaugti žiemos dovanomis, o kas mėgaujasi įmantresnėmis linksmybėmis – buriavimu ant ledo su įvairių tipų burlentėmis, ledrogėmis.

Surištos autostopininkų rankos

2008-04-01 dienraštyje 15min išspausdintas straipsnis. (Turistas.lt skiltis)
Autorius Tomas Stasiukaitis

(aut. past.: Kaip ir kiekvienas save gerbiantis pokštininkas - Turistas.lt balandžio pirmosios proga irgi pokštavo. Jei kai kurie šiame straipsnyje esantys faktai panašūs į balandžio primosios pokštus - tai greičiausiai Jūs neklystate... ;) )

Autostopas – pigiausias ir vienas įdomiausių keliavimo būdų. Atsistoti ir ištiesti ranką galima bet kurioje pakelėje – ir jei tikėsite savo sėkme, kelionės tikslą pasieksite greitai ir sklandžiai. Tiek Europoje, tiek ir visame pasaulyje vyksta netgi autostopo varžybos, kurių tikslas kuo greičiau nuvykti į sutartą tašką. Šį keliavimo būdą ypatingai mėgsta taupieji studentai.