Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruotis
> Pamiršau slapražodįLietuvos miestai

Grigiškės

Grigiškių herbas

miestas Vilniaus miesto savivaldybėje, Grigiškių seniūnijoje. Grigiškės įsikūrusios 17 km į vakarus nuo Vilniaus centro. Jos išsidėsčiusios abipus Vokės upės ir greitkelio Vilnius–Kaunas, į pietus nuo Neries upės. Tai vienintelis Lietuvoje miestas, kuris priklauso kito miesto savivaldybei.

Yra Šv. Dvasios koplyčia, ligoninė, dvi vidurinės mokyklos („Šviesos“ ir Grigiškių), pradinė mokykla,meno mokykla, lopšelis - darželis "Lokiuko giraitė", darželis "Rugelis", darželis-mokykla „Pelėdžiukas“. Popieriaus gamykla, priklausanti AB „Grigiškės“. Miesto centre esantis Vokės upės praplatėjimas vadinamas Grigiškių tvenkiniu.
V-VII ir VIII-X a. Grigiškių ir Neravų pilkapynai rodo, kad apylinkėse gyventa nuo seno. Šioje vietoje buvo Kunigiškių, Kauno Vokės, Salų-Afindevičių kaimai. Tačiau dabartinės Grigiškės atsirado tik XX amžiuje. Vietovei vardą davė baltarusių kilmės pramonininkas Grigas Kurecas, 1923 m. tarp Neries (sielių medienos transportavimo kelio) ir Vokės (vandens šaltinis jėgainei ir gamybai) pastatydinęs popieriaus fabriką ir, taip nepradėjusią pilnai veikti, vandens jėgainę su unikaliu Lietuvai statiniu vandens akveduku. Pokario metais fabrikas išsiplėtė, pradėjo sparčiai augti ir Grigiškės atsikeliant darbininkams iš Baltarusijos ir apsigyvenant sugrįžtantiems tremtiniams iš Sibiro, kuriems nebuvo leidžiama apsigyventi Vilniuje. Tarpukariu Grigiškės buvo Trakų apskrityje okupuotos lenkų. 1958 m. jos tapo miesto tipo gyvenviete ir įkurtos pirmos lietuviškos mokyklos klasės.

Nuo 1994 m. – Grigiškės rajoninio pavaldumo miestas, 1995 m. buvusi Grigiškių apylinkė perorganizuota į Trakų r. savivaldybės Grigiškių seniūniją, 1996 m. gruodžio 10 d. Prezidento dekretu patvirtintas miesto herbas, 1997 m. kovo 9 d. pašventinti Grigiškių herbas ir vėliava. Nuo 2000 m. kovo 19 d. Grigiškės su seniūnija perduotos Vilniaus miesto savivaldybei.

Miesto pavadinimas - asmenvardinis, nuo Grigiškių popieriaus fabriko įkūrėjo Grigo Kureco vardo.


Renginiai Grigiškėse
Vienas iš informacijos šaltinių - "Vikipedija".

Kur apsistoti?


Kur pavalgyti?


Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652