Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruotis
> Pamiršau slapražodįLietuvos miestai

Joniškėlis

Joniškėlio herbas

Miestas Pasvalio rajone, 17 km į vakarus nuo Pasvalio. Miestas turi seniūnijos statusą, taip pat yra apylinkių seniūnijos centras. Joniškėlyje yra mūrinė Švč. Trejybės bažnyčia (pastatyta 1792 m.) ir parapija, G. Petkevičaitės-Bitės vidurinė mokykla, paštas. Yra sakralinės muzikos ansamblis. Yra gerai išlikęs Joniškėlio dvaras (XVIII–XIX a. pastatų ansamblis) ir parkas.

Prie miesto yra Joniškėlio kaimas, molio telkinys.
Nuo XVII a. vidurio čia buvo Joniškėlio dvaras, priklausęs Karpiams. Gausioje Joniškėlio dvarininkų Karpių giminėje būta visokiausių žmonių. Pavyzdžiui, Ignas Karpis (1780–1808) testamente įrašė, kad dalis dvaro pajamų būtų skiriama ligoninei ir mokyklai išlaikyti. Joniškėlio ligoninė tapo pirmąja kaimo ligonine Lietuvoje, o Joniškėlio parapinė mokykla – pirmąja šio tipo mokykla Lietuvoje, kur valstiečių vaikus imta mokyti žemės ūkio pagrindų, žinias siejant su gamybine praktika tam tikrame paskirtame plote. Karpių giminėje būta ir tokių, kurie nuslėpė Igno Karpio testamento teiginį, kad jo dvarų valstiečiai, nors ir negavę žemės, paleidžiami iš baudžiavos.

Pirmoji Joniškėlio bažnyčia pastatyta 1685 m. Miestelis išaugo XVIII a. pradžioje, 1736 metais gavo teisę rengti turgus. XIX a. viduryje didikai įsteigė žemės ūkio mokyklą.

1950 m. Joniškėlis gavo miesto teises. 2005 m. patvirtintas Joniškėlio herbas.

Pavadinimas. Tai mažybinės priesagos -ėlis vedinys nuo miesto vardo Joniškis, tačiau neaišku, kokiai motyvais jis buvo pavadintas, kadangi Joniškio miestas yra tolokai – maždaug 60–70 km į šiaurės vakarus nuo Joniškėlio.

Joniškėlio miestas turi atskiros seniūnijos statusą Pasvalio rajono savivaldybėje.

Lankytini miesto objektai:

Skalių kalnas


Renginiai Joniškėlyje
Vienas iš informacijos šaltinių - "Vikipedija".

Kur apsistoti?


Kur pavalgyti?


Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652