Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruotis
> Pamiršau slapražodįLietuvos miestai

Vievis

Vievio herbas

Miestas tarp Vilniaus ir Kauno, Elektrėnų savivaldybėje, 14 km į rytus nuo Elektrėnų; Vievio seniūnijos centras. Miestas išsidėstęs į šiaurę nuo Vievio ežero, abipus magistralės Vilnius–Klaipėda ir greta svarbaus Vilniaus-Kauno geležinkelio, kuriuo važiuoja rusų traukiniai į Karaliaučių ir traukiniai iš Vilniaus į Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Šeštokus, Varšuvą. Vievyje yra geležinkelio stotis, autobusų stotis, paštas.
Mieste stovi Šv. Onos bažnyčia (pastatyta 1931 m.), Dievo Motinos Ėmimo į dangų stačiatikių cerkvė (pastatyta 1843 m.). Kur kas garsesnė cerkvė anksčiau stovėjo greta stačiatikių vienuolyno ir spaustuvės, kur spausdinta svarbi stačiatikių istorijai raštija. Tą cerkvę nugriovė Napoleonas, o nauja buvo pastatyta vėliau.

Veikia kelios žinomos įmonės – „Vievio paukštynas“, „Vievio malūnas“, „Automagistralė“. Yra du muziejai – geologijos ir kelininkystės (Kelių muziejus). Taip pat yra viešbutis, keli barai ir parduotuvės (iš didesnių tinklų – viena „Maxima“, viena „LeaderPrice“, kelios „Aibės“ parduotuvės).

Miestelio centre daugiausia yra medinių pastatų; naujesni rajonai turi nemažai sovietmečiu statytų daugiabučių ar dviaukščių privačių mūrinių namų.


Renginiai Vievyje
Vienas iš informacijos šaltinių - "Vikipedija".

Kur apsistoti?


Kur pavalgyti?


Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652