Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruotis
> Pamiršau slapražodįLietuvos miestai

Virbalis

Virbalio herbas

Virbalis – miestas Vilkaviškio rajone, 12 km į vakarus nuo Vilkaviškio, pakeliui į Kybartus; seniūnijos centras. Urbanistikos paminklas. Yra Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia (įrengta 1945 m.), Virbalio evangelikų liuteronų bažnyčia, Virbalio vidurinė mokykla, paštas (LT-70061).
Virbalis ėmė kurtis XVI a. pradžioje, po to kai 1422 m. Melno sutartimi buvo nustatyta vakarinė Lietuvos siena ir visu pasieniu imta steigti gyvenvietes (visų pirma sargų). Miestelis pirmą kartą minimas 1529 ar 1536 metais. Vietovė minima 1529–1567 m. neprivilegijuotų LDK miestų sąraše. Miestelis 1558–1560 m. buvo išmatuotas (apie matavimo rezultatus rašoma Žygimantas Augustas savo pranešime). Karalienės Bonos laiškuose miestelis vadinamas Nova Vola ir atspindėjo jos pastangas kolonizuoti Paprūsę. Karalienė Bona rūpinosi Virbalio gerove - susisiekimu, prekyba. 1593 m. suteiktos Magdeburgo teisės ir herbas.

XVII-XVIII a. svarbus religinio ir kultūrinio gyvenimo židinys.

Apie 1860 m. pro Virbalį nutiestas geležinkelis. Čia pastatyta aukščiausios klasės geležinkelio stotis, stovėjo garvežys carui vežioti po Rusiją (kadangi tai buvo imperijos pasienis).

1993 m. birželio 12 d. Prezidento dekretu patvirtintas naujasis miesto herbas.

Virbalio vardas minimas nuo 1559 metų. Iki XVIII a. buvo žinomas kaip Naujoji Valia (arba Nova Volia, lenk. Nowa Wola), nors kartu buvo minimas ir Virbalis. Pavadinimas tikriausiai yra kilęs nuo pavardės Virbalis (arba Virbalas). Lenkai miestą vadino Veržbolovu.


Renginiai Virbalyje
Vienas iš informacijos šaltinių - "Vikipedija".

Kur apsistoti?


Kur pavalgyti?


Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652