Mano katalogas

Vardas
Slaptažodis
> Registruotis
> Pamiršau slapražodįLietuvos miestai

Tauragė

Tauragės herbas

Miestas vakarų Lietuvoje, apskrities ir rajono centras, taip pat turi miesto seniūnijos statusą bei yra apylinkių seniūnijos centras. Išsidėsčiusi Jūros upės kairiajame krante (mieste upė užtvenkta, yra du tiltai - Taurogeno ir geležinkelio), 102 km į pietvakarius nuo Šiaulių, prie upės vingio, abipus magistralinio kelio Ryga–Karaliaučius. Miesto pietiniu pakraščiu eina geležinkelis Radviliškis–Tilžė. Rytiniu miesto pakraščiu teka Beržės upelis. Šiaurės rytinėje ir pietinėje pusėse yra išsidėstę miškai.
Tauragės geografinis centras yra tarp Kultūros rūmų ir miesto pilies. Tauragėje prie pat Jūros yra Švč. Trejybės bažnyčia (pastatyta 1903 m.), miesto centre yra kita - evangelikų liuteronų („Martyno Mažvydo“, pastatyta 1843 metais). Tauragės pilyje yra „Santakos“ muziejus, „Moksleivių kūrybos centras"(MKC), viename iš pilies bokštų įsikūrusi Fotografijos galerija. Prie Taurų, dešiniajame Jūros krante yra Tauragės dvaras ir parkas. Prie Jūros, J. Tumo-Vaižganto gatvės gale yra vasaros estrada, o anapus upės – hipodromas, šiauriniame pakraštyje yra 254 metrų aukščio Tauragės TV bokštas. Tauragėje 1989 metais įkurta viena pirmųjų vietinių televizijų Lietuvoje. Stovi paminklas Tauragės sukilimo dalyviams.

Miestas įsikūręs skalvių genties gyvenamos teritorijos pakraštyje. Vėliau juos asimiliavo žemaičiai slenkantys į pietus iš netolimų apylinkių. 1499 metais Tauragės vietoje buvo Pajūriu vadintas dvaras. 1507 m. kovo 21-ąją pirmąkart minima pati Tauragė, čia pastačius bažnyčią, prieglaudą ir įkūrus mokyklą. Tauragė pažymėta 1526 m. B. Vapovskio Žemaitijos žemėlapyje, 1539 m. - švedų arkivyskupo Magnaus Olauso sudarytame ir Venecijoje išleistame jūrų žemėlapyje Carta Marina, nuo 1567 m. čia veikė muitinė. Nuo 1655 m. čia buvo viena pagrindinių Radvilų rezidencijų ir vienas didžiausių Lietuvos liuteronybės centrų. 1807 m. Tauragėje lankėsi Rusijos caras Aleksandras I. 1812 metais netoli Tauragės, Požerūnų kaimo malūne pasirašyta Tauragės konvencija. 1836 m. gegužės mėnesį didžioji miesto dalis sudegė per gaisrą, nepaliesti liko tik 8 kiemai, šis gaisras ir naujasis plentas Tilžė-Ryga nulėmė naująją Tauragės miesto vietą. 1843 m. spalio 10 d. Onorė Balzakas viešėjo Tauragėje ir iš čia parašė laišką, vienintelį rašytą ir išlikusį Lietuvoje. Miestas, pagal planą, buvo baigtas užstatyti 1910 metais, bet netrukus prasidėjo I pasaulinis karas.

1915 m. vokiečių kariuomenė sunaikino didelę dalį miesto infrastruktūros, liko tik trečdalis. 1920 metais įkuriama pirmoji - Tauragės gimnazija. 1927 m. rugsėjo 9 d. Tauragėje kilo trumpai trukęs sukilimas prieš A. Smetonos valdžią (Tauragės sukilimas). Miestu tapo 1924 metais, Antraeilio miesto teisės suteiktos 1932 m., o pirmaeilio - 1935 metais. Miestas skaudžiai nukentėjo 1940-1941 m. pirmosios rusų ir 1941-1944 m. vokiečių okupacijos metais. Pakartotinai miestas sugriautas ir 1944 m. spalio mėnesį.

Lankytini miesto objektai:

Tauragės pilis


Renginiai Tauragėje
Vienas iš informacijos šaltinių - "Vikipedija".

Kur pavalgyti?


Emporos, UAB

Informacijos talpinimas


Dėl informacijos talpinimo Lietuvos turizmo išteklių kataloge prašome kreiptis el. paštu katalogas@turizmoakademija.lt arba telefonu +370 677 25652

Information supply


For information supply purposes in Lithuanian tourism resources directory please contact by e-mail: katalogas@turizmoakademija.lt or phone: +370 677 25652